ÖZGEÇMİŞ

images26 Mayıs 1950 tarihinde Şanlıurfa’nın  Birecik  ilçesinde doğdu.  Akhisar Lisesinden mezun oldu. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi  İktisat Fakültesini, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünü bitirdi. Öğrencilik yıllarında özel bir holding de başladığı çalışma hayatını, bu şirket ve bağlı ortaklıklarında 32 yıl sürdürdükten sonra 2003 yılı sonunda emekli oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan şairin yayınlanmış, “ Bir Tutam Sevda”, “Bütün Şiirlerim Sana” ve “Suskun Sevda” isimli üç şiir kitabı bulunmaktadır. “Suskun Sevda” isimli şiir kitabı Ocak 2005 tarihinde “Laika” yayınevi tarafından 4000 adet basılarak dağıtıma verilmiştir.

Mustafa Süreyya Sezgin 2005-2010 yılları arasında Işıl Özgentürk hanımla birlikte kısa metrajlı film çalışmaları yapmıştır. 2007 yılında Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivalinde ikincilik ödülü alan “Ve Bir Tüy Düştü” adlı öyküyü 2008 yılında kısa metrajlı bir film olarak çekerek ilk yönetmenlik sınavını vermiştir.

Şair, duygularını şiir dizelerine yansıtarak, bunları daha geniş bir kitleyle paylaşmayı ve bu yolla insanlarla iletişim sağlayarak varlığının boyutlarını genişletme hedefini gütmektedir.

One thought on “ÖZGEÇMİŞ

 1. Bugün tesadüf eseri Biyografinizi okudum ve hemşehri olduğumuzu öğrendim. Zaman zaman hazırladığınız sunumlarınız bana geliyordu ve çok beğeniyordum. Biyografinizden anladığıma göre Akhisar Lisesinde ya Leyli meccani okudunuz, ya da Birecik dışında büyüdünüz. Ben Siz’ den 4 yaş büyüğüm. Büyükleriniz sağ ise ( inşaallah sağdır ) Rahmetli Babam Göz Doktoru Mustafa ve Ağabeyim Göz Doktoru Abdulkadir Mete TANRIVERDİ’ yi tanırlar. Birecik Forumu üyesiyim. İstanbul Universitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ nden Babam 1941, Ağabeyim 1968, ben de 1971 mezunuyum. 33 Senedir İskenderun’ dayım. Daha mufassal muhabere edebilmek ve hatta görüşebilmek ümit ve dileklerimle selam, sevgi ve saygılar sunarım.
  Dr. Salih Uğur TANRIVERDİ
  Emekli Deniz Tabip Yarbay
  İskenderun Eski Deniz Has –
  tahanesi eski Baştabibi ve
  Göz Hastalıkları Uzmanı
  İSKENDERUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>